bilgi@hekiminibul.com     05438485936

FOODMARBLE Hidrojen Solunum Test Cihazı

Mide asidimizdeki azalmalar ve boşalma süresinin uzaması, kullandığımız ilaçlar ve düzensiz beslenme normalde gram pozitif bakteriler olarak bilinen ince bağırsağımızdaki dost bakterilerimizin ölüp yerin gram negatif adı verilen zararlı bakterilerin yerleşmesine neden oluyor. Bu bakterilerin aşırı üremesi ve bazı mantarlarında işin içine girmesi işi daha da kompleks bir hale getiriyor. İnce bağırsaklarımız 6 metre uzunluğunda bir halısahayı kaplayabilecek kadar geniş bir yüzey alanına sahiptirler. İnce bağırsak yüzeyimizde "villus" adını verdiğimiz parmaksı çıkıntılar ve bu çıkıntılarında yüzeyinde yine parmaksı "mikrovillus" çıkıntıları vardır. Aşağıdaki resimde de gördüğünüz bu yapılar tamamen yüzey genişletmeye yönelik tasarlanmış mucizevi oluşumlardır. Villus ve mikrovillus yüzeyini kaplayan hücreler birbirine sıkı sıkıya bağlıdır ve özel "emilim kapıları" içerirler. Bu kapılar bağırsaktan besinlerin, vitaminlerin ve minerallerin emilimini sağlar.

Bağırsak yüzeyinde anormal bakteri ve mantar üremeleri bahsettiğimiz bu yapıyı bozar. Böylece "geçirgen bağırsak" rahatsızlığına yakalanmış oluruz. Modern tıp bu anlattıklarımızı sadece "çölyak hastalığı" nı anlatırken kabul etmektedir. Oysa ki çölyak hastalığı bu patolojik durumun son noktasıdır. Villus ve mikrovilluslarımız zarar gördükçe ince bağırsak emilim yüzeyimiz giderek azalır. Peki hastalığın adı neden "geçirgen bağırsak" tır? Bağırsak içinde kalması ve emilmemesi gereken maddeler - toksinlerde bağırsak yüzeyinden denetimsiz bir şekilde geçmeye başlar ve kan dolaşımına girer. Bu nedenle "geçirgen bağırsak" adı verilmiştir. Eğer bağırsak sağlığınız bu şekilde bozulmuş ve aşırı bakteri üremeniz var ise yediklerimizin bir kısmı bu bakteriler tarafından fermente edilerek "hidrojen" gazı oluşturulacaktır. Oluşan hidrojen kan dolaşımımıza geçer ve akciğerlerimizden solunum yoluyla atılır.

FoodMarble cihazı solunum yoluyla atılan hidrojeni tespit eder ve mobil uygulaması sayesinde kaydederek bütüncül tıp hekiminize tedaviniz konusunda son derece faydalı bilgiler verir.

FoodMarble cihazı ile doktorunuzun önerdiği sürelerde üfleme testi yaparak diyetinizin sağlığınıza katkısı olup olmadığını ve hangi besinleri diyetinizden çıkarmanız gerektiği konusunda bilgiler edinirsiniz.

FoodMarble cihaz etkinliği hakkında literatür örneği : https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6683064/

FoodMarble cihaz kullanımı konusunda hem sağlık profesyonelleri hemde kullanıcı düzeyinde toplam 4 saatlik Türkçe online eğitim modülü mevcuttur..

 

Online Bilgi Talebi

Soru ve sorunlarınız için formu doldurmanız yeterlidir. Sekreteryamız size ulaşım sağlayacaktır. Lütfen iletişim bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz.

METEPOL DANIŞMANLIK


Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


  Blog Yazıları
  Bize Ulaşın
  METEPOL Danışmanlık ve E-Ticaret

Cennetayağı Mahallesi 827 sokak No:11-1 Edremit Balıkesir

Tel : 05438485936
Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cumartesi : 10:00 - 20:00